Açıklama Yapmak İçin İzlenecek Yol:
Açıklamamızın amacı; uyuşuk ruhları yenmek, hata yapmaktan korkup da hayatları boyunca hiçbir başarı gösteremeyen insanları uyarmaktır. Bilirsiniz ki, hiçbir başarı eziyet çekmeden kazanılamaz. Bu yönden düşünerek şöyle bir düşünce düzeni kurabilirsiniz.
1 – Başarıya ulaşmış kimselerin hayata karşı tutumları;
2 – Hata – başarı ilişkisi;
3 – Konuyla ilgili örnekler;
4 – Fikir ve görüşlerin derlenmesi;
5 – Sonuç.


ÖRNEK KOMPOZİSYON:
"Elbette hayatta hiç kimse kusursuz ve hatasız bir çalışma sonunda başarıya ulaşmış değildir. Bir insan ne kadar tedbirli, çalışkan ve akıllı olursa olsun, umulmadık nedenlerle hata yapabilir. Hatalar mutlaka kötü niyetten doğmaz. Bazı insanlar hata yapmayı bir zaaf ve yetersizlik olarak kabul ederler; bu yüzden de hamle yapmaktan kaçınırlar.
Oysa, başarmaya kesin olarak karar veren bir kimsenin mücadeleci, azimli ve girişken olması gerekir. Ayrıca, "hatasız insan olmaz" sözü de, bize insan karakterinin ve çalışmasının bir noktada aksayabileceğini anlatır. önemli olan; bu hataları düzeltmek ve ikinci bir defa yapmamaktır.
Kendi yetenek ve gücünü yetersiz bularak hata yapmaktan korkan bir insanın ruhu, mücadele ışığından yoksundur. Böyle bir korkuya kapılmak, başarı yollarına set çekmek demektir."

 ruh, içine düştüğü çaresizliklerden, karamsarlık bunalımından kurtulur.
Kısacası tiyatro, ruhları dengesizlikten kurtaran, insana insanlığı öğreten bir eğitim okuludur."

�B e��� 0�� kılar."

Yorum Yap

Önceki yazıyı okuyun:
KOMPOZİSYON KONUSU: “HASTAHANE GöVDELERİN, TİYATRO RUHLARIN ŞİFA KAYNAĞIDIR.” Muhsin Ertuğrul

Açıklama Yapmak İçin İzlenecek Yol: Açıklamamızın amacı; tiyatronun ruhumuzu eğiten, aydınlığa  kavuşturan bir yer olduğudur. […]

Kapat
hacklink al hack forum crack forum php shell indir wordpress nulled themes bahisnow